15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Chester Koltuk Aşkına…

Ev dekorasyonunda, ya da ofislerde hatta artık cafe ve şık restaurantların bile tercih ettiği, modası asla geçmeyen bir ürün var ki, o da Chester Koltuk.

Chester, gerçek adıyla Chesterfield koltuklar, tasarımları, kumaşları ve renkleri ile dekorasyonun yüzyıllara meydan okuyan mobilyalarından. İlk olarak İngiltere’de üretilmeye ve kullanılmaya başlanan Chester koltukların en belirgin özelliği kapitoneli olması. Bunun dışında, konfor ön planda tutularak tasarlanıyor olması, Chester koltukların yaklaşık 200 senedir tercih ediliyor olmasının en önemli sebebi desek yeridir. Üretime başlandığı dönemde kahverengi, yeşil ve kırmızı deri olarak üretilen Chester koltukları, günümüzde gelişen dokuma ve kumaş sektörünün de etkisiyle farklı kumaş ve renklerde görebiliyor ya da evimizin dekorasyonuna göre ürettirebiliyoruz.

Ağır ve şık ofislerinde vazgeçilmezi olan bu koltukların orjinaline yakın deri konseptli hali işe bu ofislerde çık kullanılıyor.  Ahşap bir masa takımı ile kombinlenen bu harika koltuk, sizi daima güçlü hissettirebilir.

Aslında İngiliz Vintage tarzını ifade eden, yansıtan bu  Chester koltukları, günümüzde modern, avangard, vintage, country gibi pek çok ortamda ve mekanlarda kullanmanız mümkün. Orijinal Chester koltuklar takım olarak kullanıldığında ortamda ağır bir etki bırakabilir sizi düşes gibi hissettirebilir, siz kendi dekorunuzu tamamlamak için tek bir sofa kullanabilirsiniz. Bir de duvarlarınızı ona göre renklendirirseniz eğer vazgeçemeyeceğiniz konfor ve şıklık dolu evinizden çıkmak istemezsiniz.

Sizin de bir chester’ınız olsun isteriz.

Paylaş:
Kategori:Genel
Önceki Yazı
Sevgiliden Önce İyi Bir Yatak Bulun!
Sonraki Yazı
Vintage Tarzı Dekorasyon

0 Yorum

Yorum Yaz