15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Bebeklerde Lateks Yatak

Yeni doğan bir bebeğin omurga gelişimini sağlıklı bir şekilde tamamlayabilmesi için sert, çukurlar oluşturmayan, omurgayı tam destekleyen bir yatakta yatırılması şarttır.

Bu yüzden 0-2 yaş dönemi bebeklerin yataklarında yüzeyinde daha sert ve yoğunluğu artırılmış sünger veya uygun malzemelerin kullanılması önerilir. Yürümeye başlayıp hareketlenen bebek için ise daha yumuşak bir uyku yüzeyi seçilebilir.

 3-6 yaş döneminde, ağırlığı artan çocuğa basınç uygulamayacak sertliğe sahip, uykusunu rahat geçirtecek bir yumuşaklık hissi de olumlu olacaktır. Seçimleriniz arasında lateks yatakları ön planda tutabilirsiniz. Çünkü lateks yatakla yapısı gereği delikli bir yüzeye sahip ve hava akımı imkanı veriyor, terletme oranını azaltıyor, üstelik içeri çökme yerine ittirme şeklinde yay hissiyatı veriyor.

Lateks Yataklar Yaylı yatak ile sünger yatak karışımı, gibi bir ürün.

Bebek omurgası için yumuşak yatak seçmek çok iyi değil, bu bebeğin içeri gömülmesine sebep olabiliyor. Unutmayın yeni doğan bebekler için yatağın sert olması ve omurga gelişimini desteklemesi çok önemli. Ancak bu çok sert bir yatak da olmamalıçünkü bebeğin uyku kalitesi zarar görebilir. Bu anlamda, ortopedik ve yarı sert yatak doğru doğru seçimler arasındadır.

Lateks yataklar bebeklerimizin gelişimi için ideal sertlikte ve büyüme aşamasında rahatlıkla kullanabileceği doğal bir yataktır. Doğduğu andan itibaren bebeğimizi koruma altına alırız hatta doğumdan önce bile yattığınız yatak sizin konforunuz açısından çok önemli .

 Lateks yataklar bebeklerimizin gelişimi için ideal bir uyku ortamı sağlar ve rahat bir şekilde uyumasına yardımcı olur. Bebeğiniz sağlıklı gelişimini tamamlarken bizlerde mutlu ve huzurlu oluruz. Bebeklerimiz ise rahatlığın keyfini çıkartarak gelişimini tamamlar.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Uyku En İyi Meditasyondur – Dalal – Dalal Lama
Sonraki Yazı
Yaşlılıkta Doğru Yatak Seçimi

0 Yorum

Yorum Yaz