15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Bebekler İçin Yastık Kullanımı

Bebekler nasıl uyur? Uykularınızı kaçırmadan son derece güzel tavsiyelere uyarak, bebeğiniz ve kendiniz için huzurlu geceler yaratabilirsiniz.

Bebek uyku setleri ile birlikte bir pazarlama politikası olarak satılmalarına rağmen 2 yaşının altındaki bebekleri uyuturken sıradan yastıkların kullanılması çok tavsiye edilmemektedir. Bebekler yastıktan dolayı boğulma tehlikesi ile karşılaşabilirler diye özel olarak üretilen bebek yastıkları onlar için daha sağlıklı ve konforludur.

Bebeklerin kafası yatış şekline göre şekillenir çoğu zaman, bu yüzden bebeklerinizi yatırdığınız pozisyon çok önemlidir. Sürekli sırt üstü ya da sürekli yan yatırmak yerine, bebeğinizi belirli aralıklarla çevirerek yatırmanız daha sağlıklı ve güzel kafa şekline sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca kuş tüyü yastıklar da bebeğinizde alerjiye sebep olabilir, mümkün olduğunca pamuk ya da yünlü ince yastıklar tercih edebilirsiniz.

Unutmayın, bir bebeğin uyuması için en güvenli yer güvenli bir beşiktir. Güvenli bir beşiğin içeriği, Beşikte yastıklar, ağır kapitoneler, kalın battaniyeler, yastık gibi doldurulmuş oyuncaklar, bebek taşıma araçları gibi eşyaların bulundurulmaması gerekiyor.

Bebekler için yastık kullanımının en güvenli olmaya başladığı zaman, 1.5 yaş ve sonrası olarak görülürken, bu yaş onu beşikten normal bir karyolaya geçirme yaşınız da olabilir.

Bebeğinizi uyuturken daha huzurlu uyuması için ortam sıcaklığı da çok önemli. Eğer odanın yeteri kadar sıcak olmadığını düşünüyorsanız onu biraz daha kalın giydirebilirsiniz.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Yat ve Tekne Yatakları
Sonraki Yazı
Uyku Apnesi Ne Demek ?

0 Yorum

Yorum Yaz