15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wellmatt.com/blog 300 true

Bebekler İçin En Uygun Yatak Hangisi ?

Hayatınızın en küçük bireyinin en büyük yeri kaplaması böyle bir şey herhalde.

Bebeklerimizin gelişiminin, yaşamının ve gün içerisindeki hareketliliğinin sağlıklı olması için uyku düzeni, yattığı yatak ve bulunduğu ortam çok önemlidir!Bebeklerin huzurlu bir gece uykusu alması hem onun hem de sizin güne zinde başlamanızı sağlayacaktır.

Öncelikle havalandırılmış ve hijyeni sağlanmış bir odaya ihtiyacınız var. Ferah çok sıcak olmayan  uygun bir oda sonrasında en önemli şey ise yatak.

Bebeklerin yatış şekli ve yattığı zemin gelişimleri açısından çok önemlidir. Bu yüzden de onlar için en uygun olanı aynı zamanda en doğal olanıdır.

Bebeklerinizi 3 yaşına gelene kadar tamamen doğal pamuk, yün yataklarda yatırabileceğimiz gibi organik malzemelerin bir arada kullanıldığı özel bebek yataklarını da tercih edebilirsiniz. Özellikle Hindistan Cevizli kabuğu lifleri yani coco malzeme, bir bebek için en uygun yatma zeminini oluşturabilir. Esnek ve ne sert ne de çok yumuşak olmayan özel dokusuyla bebeklerimizin vücut gelişimini desteklerken, terletmez özel nefes alan antibakteriyel yapısı ile onun huzurlu ve sağlıklı uyumasını sağlar. Yeni dönemin gözdeki organik yatakları mutlaka inceleyin.

Sizin İçin Seçtiklerimiz

Paylaş:
Önceki Yazı
Bebeklere Uyku Alışkanlığı Kazandırmak İçin neler yapılabilir ?
Sonraki Yazı
Kaliteli Bir Uyku Nasıl Olmalıdır ?

0 Yorum

Yorum Yaz