Garanti ve İade

 

Tüm ürünlerimiz garanti belgeleriyle birlikte gönderilmektedir. Garanti haklarınızı kullanabilmeniz için lütfen faturanızın kopyasını ve belgenizi muhafaza ediniz.

 

İade Politikası

Ürününüzü 30 gün içerisinde Koşulsuz ve Ücretsiz şekilde iade ve değişim yapabilirsiniz. Tek yapmanız gereken çağrı merkezimizi 444 30 64 arayarak ürününüzü adresinizden ücretsiz şekilde aldırıp, Ürün değişimi veya para iade sağlıyoruz. Sizi uğraştırmadan kargo firmasını yönlendirip ürününüzü aldırıyoruz.

Oluşturduğunuz siparişinizi iptal etmek için 09:00 - 18:00 saatleri arasında WellMatt Müşteri Hizmetleri'ni (444 30 64) arayarak, ilgili siparişin numarasını müşteri hizmetleri yetkilisine iletebilirsiniz. 

 

Eğer siparişinizin durumu kargo aşamasındaysa, siparişiniz iptal edilememektedir. 

Bu durumda kargo size ulaştıktan sonra orijinal faturasını (faturanın olmadığı durumlarda, sevk irsaliyesini) ürüne ekleyerek, aşağıda yer alan İade Koşullarına uygun şekilde iade edebilirsiniz. 

İade Koşulları

İadeniz, Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan Madde 5'deki Cayma Hakkı ve Madde 6'daki Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler şartlarına uygun olmalıdır.

Ürünlerin yasal iade süresi teslim tarihinden itibaren 30 gündür. İade edilecek ürünlerin tüm aksesuar ve ambalaj malzemeleriyle eksiksiz şekilde ve ürünün orijinal faturası ile birlikte gönderilmesi gereklidir. Faturasız iadeler kabul edilmemektedir. 

Ürününüzü, satın aldığınız tarihten itibaren 30 gün boyunca KOŞULSUZ ve ÜCRETSİZ iade edebilirsiniz.

30 gün içerisinde kullanıp memnun kalmadığınız ürünleri de iade edebilirsiniz. 
İade kargonuzu, teslim almamızı istediğiniz adresten 1-7 iş günü içinde ÜCRETSİZ olarak teslim alıyoruz.

İade kargonuz bize ulaşıp, iade departmanımız tarafından incelenecek ve iade ücreti, ödeme yaptığınız kredi kartına, bankanıza bağlı olarak, 7-20 gün içinde yatırılacaktır.

İade Süreci

İade işlemlerinin yapılabilmesi için tarafınıza göndermiş olduğumuz orijinal faturanın (faturanın olmadığı durumlarda, sevk irsaliyesinin) iade bölümündeki bilgilerin eksiksiz olarak doldurulması ve imzalandıktan sonra tarafımıza ürün ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir. 

İade etmek istediğiniz ürün için UPS kargo adresinize yönlendirilecektir.

İade ettiğiniz ürün elimize ulaştıktan sonra, öncelikle WellMatt Satış Sonrası Hizmet Uzmanları tarafından incelenecek, yukarıda belirtilen şartlara uygun ise iade işlemi başlatılacaktır. 

İade onaylandığında, ürün ücreti yasal süre olan 10 gün içerisinde tarafınıza iade edilecektir. Bu süre WellMatt'in iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar. 

Kusurlu ürün iadelerinde, söz konusu kusur kullanımdan kaynaklanmıyorsa talebinize bağlı olarak ürününüz yenisi ile değiştirilecek ya da ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir. Kusurlu (üretim hatası) olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarih itibarıyla 30 gün içerisinde iade edebilirsiniz. 

Kusurlu olduğu gerekçesiyle yapılan ürün iadelerinde, üründe kullanımdan doğan bir kusur varsa ya da kalite kontrol uzmanlarınca yapılan tetkiklerde ürünün ayıplı/kusurlu olmadığı ortaya çıkarsa, kargo bedeli size ait olmak üzere ürün tarafınıza iade edilecektir. 

İade işlemleriniz hakkında destek almak için 09:00 - 18:00 saatleri arasında WellMatt Müşteri Hizmetleri'ni (444 30 64) arayabilirsiniz.